Od 25-29. stycznia na strzelnicy Olimpijskiej w Monachium odbyły się Międzynarodowe Zawody IWK na które zgłosiła się rekordowa ilość zawodników z 50 krajów całego świata. Koluszki reprezentowali junior zawodnik OSiR Tomasz Piwowarski, oraz wychowanek z naszego klubu i miasta obecnie już senior Tomasz Wawrzonowski. Zawody te były ostateczną eliminacją do Mistrzostw Europy w konkurencjach pneumatycznych, które odbędą się w marcu w Słowenii w mieście Maribor. W konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów 60 strzałów 10 metrów Tomek Piwowarski zajął 29 miejsce wynikiem 564 punkty do finału zabrakło jedynie 9 punktów.

Z reprezentacji Polski tylko jeden z zawodników uplasował się wyżej od Tomka, Kacper Jurasz zajmując 18 lokatę z wynikiem 567 punktów. Natomiast Patryk Sakowski i Jakub Rabczuk zajęli dalsze miejsca i tym samym jeden z nich odpadł z rywalizacji na wyjazd na Mistrzostwa Europy. Senior Tomasz Wawrzonowski wystrzelał wynik 577 punktów co dało mu wysokie 13 miejsce i tylko 4 punkty zabrakło do ścisłego finału, do którego klasyfikuje się ósemka najlepszych zawodników. Przed wyjazdem na Mistrzostwa Starego Kontynentu czekają jeszcze dwa Międzynarodowe starty tym razem w Polsce w Pucku i Wieliczce te ostatnie mają mocną obsadę w raz z transmisją telewizyjną. Życzymy samych dziesiątek.