Słoneczna lecz chłodna i wietrzna Ustka gościła 41 raz już Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża 28.04 - 02.05 2017 r. Prezes Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego – gospodarza zawodów - z dumą podkreślał, że na zaproszenie organizatora  stawiło się w Ustce aż 210 strzelców z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji i Polski. Wysoka frekwencja i piękne okoliczności przyrody sprawiły, że atmosfera oraz poziom imprezy w pełni sprzyjały realizacji celów zawodów: uczczenia Konstytucji 3 maja, dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz popularyzacji strzelectwa sportowego. W Konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorek młodszych Izabela Konarska OSiR Koluszki zajęła 13 miejsce, a w pistolecie sportowym 30+30 na 25 metrów kaliber 5,6mm 12 miejsce - tą konkurencję strzelała po raz pierwszy. Tomek Piwowarski startując w kategorii juniorów będąc jeszcze juniorem młodszym nie dał szans zawodnikom z Polski i z zagranicy. W konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów awansował do finału na 4 pozycji, a w finale zdobył złoto. Wygrał przed Patrykiem Sakowskim - Gwardia Z.Góra i Erbs Ernests - Łotwa. W drugiej konkurencji pistoletu dowolnego 60 strzałów 50 metrów kaliber 5,6mm zajął 9 miejsce. Tydzień wcześniej we Wrocławiu Tomek w I PUCHARZE POLSKI zajął 6 miejsce w Ppn60, a jego koleżanki z klubu Iza Konarska była 18 i Agata Długosz 22.

Od 12-15 maja w Warszawie na obiektach Legii odbędą się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Życzymy samych dziesiątek.