Siedziba renomowanego Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze” była areną uroczystego rozpoczęcia XXIII FOOM Mazowsze 2017. Otwierającym oficjalnie imprezę był marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, gospodarz zawodów. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mieli wspaniałą okazje obejrzenia na żywo występu “Mazowsza”. Lata mijają, a jak zawsze, po spektaklu naszego eksportowego zespołu z Matecznika Mazowsza, brawa młodych uczestników FOOM  nie ustawały przez długie chwile. Województwo Łódzkie reprezentowało w strzelectwie sportowym 8 zawodników.

Dwóch ze Sokoła Zduńska Wola, troje ze Społem Łódź i troje z naszego miasta z OSiR Koluszki Izabela Konarska, Tomasz Piwowarski i Grzegorz Wawrzonowski. Iza zakwalifikowała się w dwóch konkurencjach pistolecie pneumatycznym 40 strzałów 10 metrów w którym to zajęła 11 miejsce z wynikiem 355 punktów. W drugiej konkurencji Pistolecie sportowym 30+30 25 metrów poprawiając rekord życiowy wystrzelała 529 punktów 11 miejsce. Tomek i Grzegorz zakwalifikowali się w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów 10 metrów, w którym Tomek wygrał zdobył złoty medal uzyskując 377 punktów, Grzegorz 340 i zajął 46 lokatę. W drugiej konkurencji pistolecie dowolnym 40 strzałów 50 metrów w olimpiadzie startował tylko Tomek i również z sukcesami. Wystrzelał 3 miejsce brązowy medal wynikiem 337 punktów. Grzegorz w tej konkurencji startował w Grand Prix i zajął 21 miejsce. W rankingu klubów XXIII OOM na 52 kluby startujące w olimpiadzie strzelcy z OSiR zajęli 13 miejsce uzyskując 21 punktów. Na tej olimpiadzie rozegrano pokazową konkurencję, która weszła do programu Igrzysk Olimpijskich. Jest to konkurencja pistolet pneumatyczny strzelana w parach zawodnik i zawodniczka. Nasz klub reprezentowali Iza i Tomek. Po eliminacjach zajmowali drugie miejsce, ale odpadli w dalszych eliminacjach. Myślę że za rok powalczą razem o medal na Olimpiadzie. Podczas tych zawodów jest również rozgrywany finał Strzelania w Sieci. Do tego finału zakwalifikowali się Iza na 8 miejscu i Tomek na 1 miejscu. Ten finał rozgrywano systemem australijskim, czyli najgorszy strzał odpada. Iza zakończyła na 7 miejscu, a Tomek jak lider rankingu zwyciężył. Na zawodach nie tylko strzelanie. W wolnej chwili zawodnicy razem z trenerem odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i zwiedzali Stolicę. Dobra lekcja historii i geografii.